Misja gospodarcza w Azji


Inter-Castor na misji gospodarczej w Azji

22 listopada 2017 r.

Inter-Castor wraz z innymi przedsiębiorstwami województwa lubuskiego na przełomie października i listopada 2017 r. uczestniczył w misji gospodarczej w Azji. Wyjazd organizował Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i dofinansowany był ze środków unijnych. W programie były między innymi spotkania B2B, udział w międzynarodowych targach, wizyty w przedsiębiorstwach i ambasadach. W ciągu tygodnia przedsiębiorcy odwiedzili Koreę Południową i Chiny.

W Korei Południowej lubuscy przedsiębiorcy pierwszy dzień misji rozpoczęli od seminarium. O specyfice koreańskiego rynku opowiadał przedstawiciel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadzie RP w Korei Płd. Podkreślał, że już kilka tysięcy polskich firm sprzedaje swoje produkty na rynek koreański. Z kolei praktycznych rad na temat tego, jak zaistnieć na koreańskim rynku, udzielał właściciel firmy Sample Park Consulting, który ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe w Korei Płd. W drugi dzień firmy wzięły udział w targach Korea Metal Week w Seulu – międzynarodowej wystawie technologii odlewniczych, piecowych i termicznych, przetwórstwa, produkcji maszyn i technologii kablowych oraz przewodów hydraulicznych i technologii 3D.

Po wizycie w Korei przedsiębiorcy udali się do Chin do prowincji Hainan, z którą Lubuskie łączy 11 lat współpracy partnerskiej. Spotkali się z tamtejszymi przedsiębiorcami, a wcześniej mogli porozmawiać z wicekonsul z polskiego konsulatu w Kantonie. Przedstawiła ona obecną sytuację polityczną i gospodarczą Chin, opowiedziała o zasadach rządzących chińskim rynkiem i o tym, na co zwrócić uwagę, budując wzajemne relacje. Dla uczestników delegacji najważniejszymi były jednak bezpośrednie spotkania z tamtejszymi biznesmenami.

Ostatniego dnia misji lubuscy przedsiębiorcy odwiedzili siedzibę Yingli Solar, światowego potentata fotowoltaiki. Spółka opracowuje, produkuje i sprzedaje moduły fotowoltaiczne na licznych rynkach, w tym w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Francji, Korei Płd., Brazylii, Meksyku, Chile czy USA.