Kredyt na innowacje technologiczne


Kredyt na innowacje technologiczne dla Inter-Castor

30 października 2018 r.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz wniosek o dofinansowanie w ramach poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne PO IR otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną. Uzyskał on 17.5 punktów na 25. Przed nami, zgodnie z warunkami konkursu, pozostaje zawarcie umowy kredytu technologicznego z bankiem komercyjnym, a potem realizacja projektu INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRODUKCJI RETORTY PIECA DO AZOTOWANIA NA STANOWISKU SPAWALNICZYM.

Firma Inter-Castor Sp. z o.o. istnieje na rynku konstrukcji stalowych od 25 lat, korzenie przedsiębiorstwa sięgają jednak roku 1945, co daje ponad 50 lat tradycji. Przez te lata Spółka zdobyła ogromne doświadczenie w obszarze wytwarzania szerokiej gamy konstrukcji stalowych, a w szczególności elementów linii technologicznych do obróbki cieplnej metalu i szkła, konstrukcji dla przemysłu motoryzacyjnego, konstrukcji nośnych przenośników taśmowych i rolkowych oraz wielu innych realizacji, które wykonywane były na zlecenia klientów firmy, według ich dokumentacji i wymogów.

Spełnieniu oczekiwań klienta, zapewnieniu mu kompleksowej, rzetelnej obsługi, terminowego i zgodnego z jego wymogami jakościowymi wyrobu, przyświeca wiele przedsięwzięć podejmowanych przez kierownictwo firmy dotyczących organizowanych szkoleń pracowniczych, spotkań, czy choćby ciągłego doskonalenia przyjętego systemu zarządzania, uzyskiwanie nowych uprawnień, certyfikatów, podejmowanie wyzwań i spełnienie wymogów kolejnych norm branżowych, czy też systemowych.

Idąc w tym kierunku Inter-Castor w kwietniu br. złożył wniosek o dofinansowanie realizacji projektu INNOWACYJNA TECHNOLOGIA PRODUKCJI RETORTY PIECA DO AZOTOWANIA NA STANOWISKU SPAWALNICZYM w ramach Poddziałania 3.2.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Kredyt na innowacje technologiczne. Wniosek opiewa na kwotę ok. 5 mln zł, a dofinansowanie wyniosi 45% tej kwoty.

W ramach projektu nastąpi wdrożenie innowacji procesowej w przedsiębiorstwie Inter-Castor w postaci technologii produkcji retorty pieca do azotowania wykonanej ze stopu niklu Inconel 600 na zautomatyzowanym stanowisku spawalniczym. Dzięki realizacji projektu w Inter-Castor powstanie nowa, w pełni wyposażona linia produkcyjna, stanowiąca bazę technologiczną, dzięki której możliwe będzie wytwarzanie retort ze stopu niklu Inconel 600 poprzez jednostronne spawanie metodą MIG (131).

Do wdrożenia technologii i uruchomienia nowego procesu produkcji konieczny będzie zakup urządzeń:
zautomatyzowanego stanowiska do spawania,
wycinarki laserowej do blach o zakresie roboczym  stołu 2000×6000, mocy 6 kW,
zwijarki 4 walcowej do blach (max długość blachy 3000mm, max grubość 10 mm),
prasy krawędziowej CNC 4000 mm o ucisku 320 Ton,
defektoskopu,
ukosowarki do blach,
oprogramowania wspomagającego projektowanie 3D  (mające wpływ na jakość).

Urządzenia te  stanowią kompletną linię technologiczną do produkcji retort zgodnie z opracowaną w pracach B+R technologią.