Firma


Firma „Inter-Castor” Sp. z o.o. istnieje na rynku konstrukcji stalowych od 30 lat.
Korzenie przedsiębiorstwa sięgają jednak roku 1945, co daje nam ponad 50 lat tradycji.
Przez te lata zdobyliśmy ogromne doświadczenie w obszarze wytwarzania szerokiej gamy konstrukcji stalowych, a w szczególności elementów linii technologicznych do obróbki cieplnej metalu i szkła, konstrukcji dla przemysłu motoryzacyjnego, konstrukcji nośnych przenośników taśmowych i rolkowych oraz wielu innych realizacji, które wykonywaliśmy na zlecenia naszych klientów, według ich dokumentacji i wymogów.
Dzięki wysoce wykwalifikowanemu personelowi, dużym możliwościom technicznym oraz elastyczności prowadzonej produkcji nawiązaliśmy kontakty i rozpoczęliśmy współpracę z wieloma przedsiębiorstwami z Polski, jak i z poza granic naszego kraju: Austrii, Danii, Niemiec, Francji czy też Litwy.
Potwierdzeniem naszych kwalifikacji są certyfikaty uzyskane przez „Inter-Castor” w dziedzinie spawalnictwa i zarządzania jakością.

Historia

Państwowy Ośrodek Maszynowy, którego jesteśmy bezpośrednim następcą prawnym, powstał w 1945 roku pod nazwą Państwowe Przedsiębiorstwo Traktorów i Maszyn Rolniczych z siedzibą w Krośnie Odrzańskim.
Ówczesna działalność przedsiębiorstwa skupiała się głównie na remontach ciągników i maszyn rolniczych. W 1946 roku załoga przedsiębiorstwa liczyła około 250 osób.
W 1948 roku zakład został całkowicie przeniesiony do Połupina, a w 1950 roku jego nazwa została zmieniona na Państwowy Ośrodek Maszynowy.
Przez następne lata firma kontynuowała działalność w zakresie remontów maszyn rolniczych, wzbogacając swoją ofertę o remonty samochodów ciężarowych i prace instalacyjno-montażowe.
W latach 1976-1977 zmieniono profil produkcji. Zaniechano przeglądów i remontów samochodów ciężarowych i przystąpiono do produkcji elementów silosów zbożowych oraz oburtowań przyczep samochodowych.
W 1989 roku firma została sprywatyzowana i przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której nadano nazwę Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe „Inter-Castor”. Nowo powstałe przedsiębiorstwo skupiło się na współpracy z innymi firmami, o podobnym profilu działalności, z Polski i zagranicy (głównie z Niemiec).
W głównej mierze skoncentrowano się na produkcji elementów przenośników, kontenerów i różnego rodzaju palet metalowych dla przemysłu samochodowego. Produkowano także elementy maszyn rolniczych i budowlanych oraz naczep samochodowych.
Swój pierwszy, własny produkt – urządzenia do zmniejszania objętości odpadów, rozdrabniarki CASTOR 3.5-5.5 i CASTOR 6-11, firma wprowadziła na rynek w 2001 roku.
W roku 2005 rozpoczęto produkcję rozrzutnika obornika IC-ZPCZ-1105.

Od grudnia 2007 uruchomiliśmy kolejny obszar działania – Zakład Zbiórki i Przetwarzania Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego.

W „Inter-Castor” Sp z o.o. dokłada się wszelkich starań, aby Klienci byli w pełni zadowoleni z obsługi, jakości realizowanych dla nich zleceń, usług oraz zasobu informacji, który są w stanie pozyskać kierując do nas swoje pytania.
Zarówno przyjęta organizacja przedsiębiorstwa jak i konkretnie sprecyzowane zakresy odpowiedzialności, mają na celu zapewnienie obsługi każdego klienta spółki na jak najwyższym poziomie.
Na każdym etapie współpracy z naszą firmą, klient ma zapewnioną kompletną i kompetentną obsługę.
Spełnieniu oczekiwań klienta, zapewnieniu mu kompleksowej, rzetelnej obsługi, terminowego i zgodnego z jego wymogami jakościowymi wyrobu, przyświeca wiele przedsięwzięć podejmowanych przez kierownictwo firmy dotyczących organizowanych szkoleń pracowniczych, spotkań, czy choćby ciągłego doskonalenia przyjętego systemu zarządzania, uzyskiwanie nowych uprawnień, certyfikatów, podejmowanie wyzwań i spełnienie wymogów kolejnych norm branżowych, czy też systemowych.

POLITYKA JAKOŚCI

w procesie produkcji i dystrybucji specjalistycznych konstrukcji stalowych, maszyn rolniczych, urządzeń rozdrabniających, kontenerów i pojemników stalowych oraz świadczenia usług w branży metalowej realizowana w Inter-Castor w zgodzie z normą ISO 9001 oraz opartym na niej Systemie Zarządzania Jakością.

Misja firmy

Inter-Castor firmą o prawie trzydziestoletnich tradycjach i doświadczeniu, przyjazną otoczeniu, oferującą

zaawansowane technologicznie konstrukcje stalowe i usługi w branży metalowej

SZYBKO, TANIO, TERMINOWO i PROFESJONALNIE

Wizja firmy

 • rozumiemy i zaspokajamy w zakresie realizowanych przez nas wyrobów i usług zarówno potrzeby jak i oczekiwania Klientów/Interesariuszy;
 • „Inter-Castor” wzbudza zaufanie, oferuje produkty i usługi o najwyższej jakości, w dobrej, konkurencyjnej cenie;
 • jesteśmy firmą z ugruntowaną pozycją na rynku, o znanym i skonkretyzowanym obszarze produkcji;
 • rok rocznie pozycja firmy w rankingach branżowych jest coraz wyższa. Powoli stajemy się liderem rynku wytwórców specjalistycznych konstrukcji piecowych i części zamiennych do tego typu asortymentu;
 • środowisko, w którym funkcjonujemy: Klienci, Kontrahenci, Władze lokalne, Społeczeństwo i wreszcie nasz najważniejszy zasób – nasi Pracownicy, utożsamiają się z firmą, uczestniczą w jej życiu, znają nasze plany i pomagają nam je realizować mając świadomość tego, że także Oni, w razie potrzeby, mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc;
 • firma wdrożyła i konsekwentnie realizuje strategię społecznej odpowiedzialności biznesu – CSR (Corporate Social Responsibility).

 

Pracownicy

Zarząd P.P.U.H. „Inter-Castor” uznaje personel za strategiczny zasób firmy i źródło jej sukcesów. Firma P.P.U.H. „Inter-Castor” zatrudnia obecnie 50 pracowników. Pracownicy naszej firmy legitymują się dużym doświadczeniem, praktyką i wiedzą, pozwalającą spełniać wymagania naszych klientów. W związku z powyższym szczególną uwagę zawraca się na ciągłe podnoszenie przez pracowników ich kompetencji.
Mając na względzie utrzymanie i podnoszenie poziomu jakości wyrobów i usług świadczonych przez przedsiębiorstwo dbamy o rozwój zawodowy naszych pracowników. Stale doskonalimy umiejętności załogi ale również pozyskujemy nowych, wartościowych pracowników oraz dążymy do rozbudowy komórek organizacyjnych mających bezpośredni kontakt z klientem.

Dostawcy

Bezsprzecznym jest, że jakość dostaw ma kluczowe znaczenie dla jakości wyrobu końcowego, toteż firma nasza przykłada ogromną wagę do wyboru dostawców materiałów, półwyrobów i usług.
Podobnie jak nasi klienci od nas, tak my od naszych dostawców oczekujemy, że spełnią oni nasze wymagania na najwyższym poziomie. Między innymi z tego względu, najważniejszymi dostawcami P.P.U.H. „Inter-Castor” są:

 • Gazstal S.A. – Zielona Góra;
 • Centrostal Wrocław – oddział w Żarach;
 • ThyssenKrupp Energostal – Toruń;
 • MTL – Toruń;
 • Centrostal Bydgoszcz – oddział w Zielonej Górze;
 • Geo Serwis – Świdnica;
 • HTI Polska Sp. z o.o. – Poznań.