Stawiamy na rozwój


Stawiamy na rozwój

1 marca 2017 r.

„Firmy, które rosną dzięki rozwojowi i ulepszeniom, nie zginą. Ale kiedy firma przestaje być twórcza, kiedy uważa, że osiągnęła doskonałość i teraz musi tylko produkować – już po niej.” – zwykł mawiać Henry Ford, amerykański przemysłowiec, założyciel Ford Motor Company. Maksyma Henry’ego Forda dziś jest tak samo aktualna jak sto lat temu, w dobie rewolucji przemysłowej. Przedsiębiorcy z doświadczenia wiedzą, że aby trwać na rynku, bądź rozwijać się, konieczne jest inwestowanie.

Chcąc unowocześnić nasze przedsiębiorstwo, ulepszyć jakość naszych produktów i usług oraz rozszerzyć profil firmy, nasz park maszynowy powiększyliśmy o hydrauliczne nożyce gilotynowe HACO TS 3006 wyposażone w specjalne noże do cięcia stali nierdzewnej, w tym Inconelu. Umożliwiają one precyzyjne, czyste, bez wtrąceń obcych, cięcie blach w ruchu gilotynowym o grubości od 0,5 mm do 6 mm oraz długości do 3000 mm. Maszyna posiada regulację szczeliny ostrza w zakresie od 0,05 mm w przypadku bardzo cienkich blach i stopniowo zwiększa się do maksymalnego odstępu cięcia wymaganego dla grubych blach. Kąt natarcia noża jest regulowany w zakresie od 0,5° dla cienkich blach i dla blach grubszych.

Cięcie na gilotynie zalicza się do procesów obróbki plastycznej i polega na odpowiednim wytworzeniu takiego stanu naprężenia, aby nastąpiło pękniecie obrabianego przedmiotu. Cały proces dzielimy na trzy fazy: sprężysto-plastyczną, płynięcia i zerwania. Na jakość powierzchni po cięciu, podobnie jak na cały proces, ma wpływ wiele czynników, m.in. gatunek obrabianego materiału, jakość i stan ostrzy, kąt natarcia noża oraz luz między nimi. Odpowiedni dobór parametrów obróbki gwarantuje optymalne efekty. Co ważne, po cięciu na gilotynie, w odróżnieniu od np. cięcia plazmowego, materiał pozbawiony jest strefy wpływu ciepła, co jest nie bez znaczenia przy wielu aplikacjach, np. cięciu blachy nierdzewnej.

Gilotyny do blachy, z uwagi na budowę i przeznaczenie, dzielą się na wiele typów. Do najprostszych zaliczamy urządzenia ręczne zazwyczaj używane w warsztatach. Służą one do przecinania materiałów o grubości do 1,5 mm, a długość cięcia rzadko przekracza 1500 mm. Urządzenia mechaniczne z napędem elektrycznym to maszyny przeznaczone do obróbki materiałów o grubości do około 4 mm. Długość cięcia najczęściej mieści się w przedziale 1500-3000 mm. Hydrauliczne nożyce gilotynowe to maszyny o największych możliwościach o maksymalnej grubości cięcia od 6 mm i długości ciecia od 2050 mm.

Więcej informacji o naszych usługach tutaj.

Potrzebujesz fachowej pomocy?

Dokładamy wszelkich starań, aby nasi Klienci byli w pełni zadowoleni zarówno z realizowanych zamówień, jak i zasobu informacji, które są w stanie pozyskać kierując do nas swoje pytania. Jesteśmy do Waszej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00- 15:00.
Kontakt