Przemysłowa Wiosna 2023


Za oknami nadal zimno i szaro, a dwóch przedstawicieli firmy Inter-Castor udało się na misję poszukiwawczą. Wyjazd ten zaprowadził naszego Pana Prezesa oraz Kierownika Działu Kooperacji do Kielc, gdzie udało im się wpaść na trop wiosny… Przemysłowej Wiosny. Na ponad 36,5 tysiącach m² w dniach 28-31.03.2023 odbyły się TARGI STOM (Technologii Obróbki Metali). Była to świetna okazja nie tylko, aby podpatrzyć najnowsze dostępne komercyjnie rozwiązania technologiczne, ale także wymienić się doświadczeniami z praktykami w branży.

Ciepłe przyjęcie spotkało naszych kolegów na stoisku firmy EAGLE, która to prezentowała monstrualną w swojej mocy wycinarkę laserową 30 kW. Jej mniejszą siostrę (6 kW) można zobaczyć na naszej hali laserowej! Zachęcamy do sprawdzenia naszych możliwości cięcia laserowego.

Eagle 30 kW

Stałym punktem odwiedzin na targach jest zawsze stanowisko polskiej firmy Rywal-RHC – specjalisty  w temacie materiałów i urządzeń spawalniczych. Firma prezentowała wiele rozwiązań z swojej oferty, w tym i produkty z marki własnej MOST.

Stoisko Rywal;-RHC

Spotkania podczas targów to najlepszy sposób na badanie rynku i zobaczenie na własne oczy możliwości najnowszych dostępnych w sprzedaży maszyn. Na dodatek tego typu spotkania pozwalają zapytać o każdy interesujący nas szczegół i porównać różne rozwiązania oferowane przez największe marki. Dla przykładu nasze duże zainteresowanie wzbudziła prasa krawędziowa Grupy Dener prezentowana na stoisku PAX. Hybrydowa prasa krawędziowa to rozwiązanie, które pozwala znacznie przyspieszyć szybkość operacji gięcia przy zamówieniach seryjnych. Jedyny mankament to długość gięcia, która w tego typu rozwiązaniach nie przekracza 2 m roboczych, dla dłuższych elementów mamy do Państwa dyspozycji prasę krawędziową o polu roboczym nawet do 4 m.

Hybrydowa prasa krawędziowa

Jest to już XVI edycja tego wydarzenia, firma Inter-Castor będzie obecna również na kolejnych spotkaniach z branżą obróbki metali.

txt AG

fot. PŻ